Audio Koreografi: Yürüyüş – Podcast 24-30.Mayıs.2021 @Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali, TR

Audio Koreografi: Yürüyüş // Türkçe Podcast // 24-30.Mayıs.2021

Audio Choreography: Walk // Podcast in Turkish // 24-30.May.2021

Koreografi // Choreography
Filiz Sızanlı, Mustafa Kaplan
Ses // Voice
Filiz Sızanlı
Dramaturji // Dramaturgy
Eylül Fidan Akıncı
Ses Tasarım // Sound Design
Sair Sinan Kestelli
Prodüksiyon Direktörü // Production Director
Fırat Kuşçu
Teşekkürler // Thanks to
Çatı Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği

30dk/mins

Şehrin bedenine yapılacak bu gezi, bir yürüyüşe davettir. Bu podcast, sesli yönlendirmeyi takip ederek yaşadığımız şehri farklı bir perspektiften algılamanın ve yeniden deneyimlemenin yeni yollarına izin vererek, dinlemeye, sorgulamaya ve yeniden algılamaya dair bir iştiraktir. Şehrin engelleri, kargaşası, gürültüleri ve dönüşümleri vücudumuzu nasıl etkiliyor, bu konularda daha fazla farkındalık yaratabilir miyiz? Bu audio koreografi, çevrimiçi bir platformda bile birlikte olabilmenin, hareket edebilmenin alternatif bir yoludur. 
Katılım için internet bağlantısı olan bir telefona, podcasti dinlemek için kulaklıklara ve yürümek için bir şehre ihtiyacınız olacak.

Audio Koreografi: Yürüyüş Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali programı kapsamında 24-30.Mayıs.2021 tarihleri arasında ücretsiz olarak çevrimiçi gerçekleşecektir. Etkinliğe katılım için lütfen başvuru formunu doldurunuz.

— —

This excursion to the body of the city is an invitation to a walk. This podcast is a participation of listening, questioning and allowing new ways of perceiving and re-experiencing the city that we live in from a different perspective by following the voice guidance. How the city’s obstacles, disturbances, noise and transformations affect our body, can we raise more awareness on these topics? This audio choreography is an alternative way to be together, to act even on an online platform. 
You will need a phone with internet connection, earphones to listen to the podcast and a city to walk.

Audio Choreography: Walk will be available and free between 24-30.May.2021 within the International Online Improvisation Dance Festival‘s program. Please fill the form to participate to the event.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s