600 Adım Projesi İstanbul’da

600StepsWarsaw

Taldans’ın Polonyalı sanatçılarla birlikte ürettiği 600 Adım Projesi’nin son ayağı 30Ekim’de, SALT Galata’da izleyiciyle buluşuyor.

600 Adım Projesi’nde, farklı disiplinlerden bir araya gelen 7 sanatçı (Filiz Sızanlı, Iza Szostak, Karol Tymiński, Kürşat Özdemir, Mustafa Kaplan, Wojtek Ziemilski ve Zorka Wollny), bir şehri keşfetmenin 600 farklı yolunu araştırdılar. Sanatçılar, Varşova ve İstanbul’da gerçekleşen araştırmalarının ardından, keşfettikleri yöntem ve deneyimlerini ilk olarak 28 Eylül’de, Body/Mind Çağdaş Dans Festivali (Varşova, PL) kapsamında izleyiciye sundu. Seyirciler, aktif olarak deneyimledikleri sunumda, belli bir parkur üzerinde 600 Adım’ın bir kaçını kullanarak Varşova’yı keşfettiler.

Sanatçılar bir yıllık araştırma ve çalışmalarının sonucu olarak ortaya çıkan materyallerini, 30 Ekim’de saat 11:00-18:00 arasında SALT Galata’da seyirciye sunacak. Saat 16:00’da ise, belli bir parkur üzerinde, seyircilerin de aktif olarak katılabileceği 600 Adım’dan bir kaçını deneyimleyebilecekler.

Proje, Polonya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. Yılı kutlamaları çerçevesinde Adam Mickiewicz Enstitüsü desteğiyle gerçekleştiriliyor. Projenin Türkiye destekçileri, Prof. Dr. Nezih Orhon, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi ve SALT Galata´dır.

Daha fazlası için:

http://turkiye.culture.pl/tr/event/600-steps-600-yil-600-adimda-istanbul-ve-varsova

https://www.facebook.com/events/376148152540650/?ref=br_tf

 

CULTURE_PL_vertical_3_wersoweMKiDN_logoeng600_logo_EN+PL+TR_v1.1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s